29
Ağu

COC Belgesi Tanzanya Certificate Of Conformity Belgesi

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

COC Belgesi Tanzanya Certificate Of Conformity sertifikasının alınması için işletmelere hizmet vermeye devam ediyoruz. Yapılan çalışma sonunda CERTIFICATE OF CONFORMITY FOR GOODS EXPORTED TO UNITED REPUBLIC OF TANZANIA belgesi verilmektedir.

Bu bloğumuzun içeriği Tanzanya’ya yapacağınız sevkiyatlar için talep edilen COC belgesi süreçlerinden bahsedeceğiz. Bu bloğun devamını okuduktan sonra COC belgesi nasıl alınır, COC belgesi nedir, COC belgesi için gerekli evraklar nelerdir, COC belgesini kim verir, COC belgesi açılımı, COC belgesi almazsak ne olur gibi sorulara cevap bulmuş olacaksınız.

Türkiye ve Tanzanya ülkelerarası anlaşma sebebiyle iki ülke arasında ihracat yapılması durumunda şirketlerden CERTIFICATE OF CONFORMITY FOR GOODS EXPORTED TO UNITED REPUBLIC OF TANZANIA belgesinin alınması şartı getirmişlerdir.

Bu sertifika sadece Türkiye ve Tanzanya için değil birden çok Asya ve Ortadoğu ülkesi için talep edilebilmektedir.

Tanzanya dışında aşağıdaki ülkelere ihracat yapıyorsanız COC sertifikasına ihtiyacınız olabilir;

Irak Fildişi Sahili Kuveyt
Libya Fas Tanzanya
Cezayir Kenya Zanzibar
Katar Botsvana Kamerun
Tanzanya Etiyopya Gabon
Uganda Mısır Nijerya
Ekvador Suudi Arabistan Kuveyt Kucas

 

Tanzanya’ya yapacağınız ihracat için ürünler yüklemeden önce FCL veya LCL konteyner organizasyonu yapmadan dosyanızın açılmış olması gerekir. FCL veya LCL yüklemesi gözetim eşliğinde yapılır. Yüklemesi yapılan ürünler için gözetim organizasyonu yapılamamaktadır.

COC Belgesi Tanzanya (Certificate Of Conformity) belgesi kaç günde çıkar?

İşletmenizden talep edeceğimiz gerekli dokümanların tamamının ulaştırılması durumunda 5-7 iş gününde çıkmaktadır. Bu konuda ürün gurubunuza göre değişkenlik gösterecek farklılıklar olabilir. Daha detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

COC Belgesi Tanzanya için test raporu olmazsa ne olur?

COC Belgesi Tanzanya (Certificate Of Conformity) Belgesini alabilmeniz için üretmiş olduğunuz ürünlerin test raporu olması gerekir. Test raporunuzun olmaması durumunda işlemlere öncelikle test ile başlanmaktadır. Test sonuçlarının çıkması ile belgelendirme süreci ilerletilmektedir. Test raporu işletmelerin kendi bünyelerinde yaptığı son kontrol raporu kabul edilmemektedir.

Tanzanya (Certificate Of Conformity) belgesi için biz ne yaparız?

Demirkanat Mühendislik olarak biz on yılı aşkın süredir şirketlere (Certificate Of Conformity) belgesinin alınması kapsamında hizmet veriyoruz. Bize başvurduğunuz zaman sizden talep edeceğimiz dokümanları olacaktır. Proforma fatura, paket listesi, konşimento, FDI bunlardan bazılarıdır. İhracat yaptığınız ülkelere göre bu bililer değişkenlik göstermektedir. Akabinde dosyanızın açılması için gerekli çalışmaları başlatırız. Dosyanız açıldıktan sonra ürünleri fiziki olarak görmeye geliriz. Bu gözetim sırasında olması zorunlu ürün etiketlerinizin görülmesi gerekir. Etikette zorunlu yazılması gereken bilgiler olmalıdır. Bu etiketin olmaması gözetimin iptal edilmesine ve bir kez daha organizasyon yapılıp gözetim yapılmasına sebep olur. 2. Gözetim yeni bir maliyet olarak yansıtılır. Biz bu süreçlerin tümünü yönetip dosya açılışı, etiket, gözetim gibi tüm operasyonlarda süreci takip ediyoruz.

Hizmet teklifi, daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!