S.S.S

DemirKanat Plus+ Belgelendirme Hizmetleri

Belgelendirme Hizmeti Nedir?

Şirketinizin piyasaya arz ettiği ürün yada hizmetin, belirlenmiş standartlara veya teknik kriterlere göre Uygun olduğunu beyan eden 3. Taraf sertifikasyon hazırlanması faaliyetlerinin tümüdür.

Hangi Belgeleri Sizden Temin Edebilirim?

Hizmetlerimiz bölümünden inceleyebileceğiniz tüm belgelendirme faaliyetleri için bizimle çalışma yapabilirsiniz. Yönetim sistem belgeleri, CE belgesi, Atex Belgesi, PQR, WPS, Kaynakçı Belgesi bunlardan bazılarıdır.

Belgelendirme Süreci Kaç Günde Tamamlanır?

Talep etmiş olduğunuz belgeler ve talep edeceğiniz akreditasyon kapsamında göre belgelendirme süresi farklılık göstermektedir. Yurtdışı akreditasyonlu bir belgeye 3-5 iş günüde sahip olurken, Türkak akredite bir belgeye 15-25 iş gününde sahip olabilirsiniz. Müşteri’nin temin etmesi gereken bilgi, belge ve cihazlara bağlı olarak bu süre değişkenlik gösterebilir.

Alacağımız Belge Hangi Akreditasyona Ait Olacak?

Belgelendirme faaliyetine başlarken işinizin kapsamı, ihale süreçleriniz, teknik şartnamedeki sorumluluklarınızın konusuna göre belgeleriniz TÜRKAK, DAKKS, IAS, NON AKREDİTE olabilir. Bizimle iletişime geçtiğinizde hangi akreditasyon kurumundan ilerlememiz gerektiğini uzman personellerimiz ile görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Belgelendirme Süreci Nasıl Başlar?

Belgelendirme faaliyetine başlarken şirketinizin ihtiyacı olan belge tespit edilir,  şirketinize göre resmi hizmet sözleşmesi hazırlanır, sözleşme onayınız ile işlemlerinizin takibi için personel atanır. Uzman personellerimiz sizden şirket evraklarınızı alarak işlemlere başlar.

Belgeler Kaç Yıl Geçerlidir?

Alacağınız belgenin kapsamı ve akreditasyonuna göre bu konu farklılık göstermektedir. Yönetim sistem belgeleri 3 yıl geçerli olmak üzere verilirken, CE belgeleri 1 yıl, Atex belgesi 5 yıl süre için verilebilmektedir. Talep edeceğiniz belgenin periyodunu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DemirKanat Plus+ Teknik Hizmetleri

Kaynak Mühendisliği Hizmeti Nedir?

Kaynaklı imalat yapan şirketlere, üretecekleri ürünün projelendirme sürecinden imalat aşamasına kadarki tüm kaynak uygulamalarının, kaynak öncesi ve kaynak sonrası olmak üzere kontrol, test, belgelendirme, eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin tümüdür. Bizden Kaynak mühendisliği hizmetini proje bazlı, aylık veya yıllık olarak temin edebilirsiniz. Şirketiniz bünyesinde kaynak mühendisi yoksa veya aldığınız/alacağınız proje dışında bu yetkinliğe ihtiyacınız olmayacaksa bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PQR Kaynak Yöntem Onayı Nedir?

Projeniz veya şirketinizde uyguladığınız kaynağın yöntemini doğrulayan, yapılan kaynağın yöntem ve pozisyonuna bağlı olarak tahribatlı ve tahribatsız testlere tabii tutulan faaliyetlerin tümüdür. PQR için belirli bir ölçüde köşe veya alın kaynağı yapılarak test edilir. Test sonuçlarının olumlu çıkması durumunda PQR hazırlanır.

PQR Raporunda Olması Gerekenler Nelerdir?

PQR testlerinin olumlu sonuçlanması durumunda hazırlanacak rapor; imalatçı bilgilerini, kaynak detaylarını, kaynak pozisyonunu, malzeme cinsi ve kalınlığını, ön ısıtma ve kaynak pasoları arasındaki malzeme sıcaklığını, kaynak uygulaması sırasında alınan değerleri, tahribatlı ve tahribatsız test sonuçlarını içerir.

WPS Kaynak Yöntem Şartnamesi Nedir?

WPS Bir kaynakçının kaynağı nasıl yapacağını belirten, o parça için hazırlanmış kaynak talimatıdır. Kaynakçıya işi verirken WPS ile birlikte verilmesi gerekir. WPS formunda Kaynak yöntemi Örn: 135, 111, 141, Kaynak tipi Örn: FW, BW, kalınlık aralığı, ana malzeme grubu, kaynak pozisyonu, dolgu tel özellikleri gibi bilgileri içerir. Parçaya yapılan paso, akım, voltaj, ilerleme hızı, ön ısıtma gibi detaylarda bu formda belirtilir. Tüm bu çalışmalar EN ISO 15609 standardına göre yapılır.

DEMİRKANAT PLUS+ İle Nasıl Çalışabiliriz?

Bizimle; parça bazlı, proje bazlı, aylık, yıllık veya EN 1090-2 ve 3834-2 belgelerinin alınması süreçlerinde çalışabilirsiniz.

DemirKanat Plus+ Eğitim Hizmetleri

Eğitim Hizmetlerinden Nasıl Yararlanırım?

Eğitim hizmetimizden yaralanabilmek için eğitim talep formumuzu kullanarak bize mail gönderebilirsiniz.

Şirket Bünyemizde Eğitim Alabilir miyiz?

Eğitim hizmetini DemirKanat Plus+ bünyesinde vermekteyiz. Eğitim alacak kişi sayısına bağlı olarak (10 ve üzeri) müşteri bünyesinde de eğitim vermek için aksiyon alabiliriz.

Online Eğitim Alabilir miyim?

Online ve fiziki eğitim hizmetimiz mevcuttur. Genel Covit-19 virüs sebebiyle fiziki eğitimler 10 kişi ile sınırlı organize edilmektedir.

Eğitimleri Kim Veriyor?

Verilen eğitimler alanında uzman, saha tecrübesi olan yetkin personellerimizce eğitim materyalleri kullanılarak, eğitimin konusuna bağlı oyunlaştırılarak ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Eğitim Süresi Ne Kadar?

Eğitim süresi verilen eğitimin kapsamına göre değişkenlik göstermektir. Yönetim sistemleri eğitimi genelde 2 gün sürmektedir. Diğer talep edeceğiniz eğitim süresini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.