13
Ağu

Baş Denetçi Eğitimi (9001,14001,45001,27001,22000, 50001)

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

Baş Denetçi Eğitimi (9001,14001,45001,27001,22000, 50001) kapsamında hizmet veriyoruz. Bu bloğun temel amacı baş denetçi olmak isteyen meslektaşlarımızın, baş denetçi olma süreçlerinde temel bilgilendirme yapıp, baş denetçilik eğitimlerimiz hakkında temel bilgilendirme sağlamaktadır.

Baş denetçi eğitim ve eğitim süreçlerinden önce;

Baş denetçi nedir? Öncelikle bunu tanımlayalım,

Piyasada üretim veya hizmet faaliyetlerini sürdüren binlerce şirket bulunmaktadır. Bu şirketler bağlı bulundukları sektöre göre bazı yönetim sistem sertifikalarını gerek satış pazarlama, gerek ihale gerekse de kurumsal yapının oluşması için temin etmektedir.

Belgelendirme çalışması için başvuru yapan şirketler, belge alabilmek için ilgili standardın denetiminden geçmesi gerekir.

Baş denetçi: Belgelendirme denetimi sırasına denetimi ve berberindeki denetçileri yöneten, denetim sürecine yön veren, denetim planını oluşturan, denetim sırasında minör, majör bulguları tespit edip raporlayan kişidir. 

Baş denetçi eğitimini kimler alabilir?

Kalite yönetim temsilcileri, kalite yöneticileri, kalite biriminde çalışan personeller alabilmektedir. Baş denetçi eğitimi için sektörel tecrübeniz olması yeterlidir, herhangi bir mezuniyet şartı aranmamaktadır. Tecrübesi olmayan adayların eğitim aday denetçi süreçlerinin tamamlanması ile Baş denetçilik yapabilmektedirler. 

Baş denetçi eğitim süresi nedir?

Baş denetçi eğitim süresi, eğitim alınacak standartlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle 40 saat eğitim verilmekte olup beş gün şeklinde eğitim vermekteyiz.

Baş denetçi eğitimini entegre alabilir miyim?

Evet alabilirsiniz, örneğin; Yalnızca ISO 9001 Kalite yönetim sistemi baş denetçisi eğitimini alabilirsiniz, talep etmeniz durumunda 9001,14001,45001 baş denetçi eğitimlerini entegre olarak da alabilirsiniz. Bu durum eğitim süresi ve eğitim ücretini etkilemektedir. 

Baş denetçi eğitinde sınav yapılıyor mu?

Evet baş denetçi olabilmeniz için, 40 saatlik eğitime %80 oranında katılım sağlamış olmanız beklenmektedir. Ayrıca eğitim sonunda yapılan sınavdan geçmiş olmanız beklenmektedir.

Baş denetçi sertifikasını aldıktan sonra nerede çalışabilirim?

Baş denetçi eğitimini tamamladıktan sonra aday denetçi olarak belirli bir sayıda denetime katılmış olmanız beklenmektedir. Bu süreçten sonra baş denetçi olarak deneti icra edebilirsiniz. Eğitim sertifikasını aldıktan sonra bulunduğunuz şehir veya farklı şehirlerdeki TS EN ISO/IEC 17021-1:2015 den akredite belgelendirme kuruluşları ile iletişime geçerek denetçi havuzlarında yer alabilirsiniz. Veya sabit olarak bir belgelendirme kuruluşunda denetçi olarak çalışabilirsiniz. 

Baş denetçilik eğitimini hangi standartlardan alabilirim?

Tarafımızdan alacağınız ile eğitim ile baş denetçi olabileceğiniz standartlar;

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş denetçilik eğitimi

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Baş denetçilik eğitimi

ISO 4500 İSG Yönetim Sistemi Baş denetçilik eğitimi

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Baş denetçilik eğitimi

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Baş denetçilik eğitimi 

Demirkanat Mühendislik olarak biz ne yaparız?

Demirkanat Mühendislik olarak biz on yılı aşkın süredir birim yöneticilerine, kalite temsilcilerine, kalite birim çalışanlarına, danışmanlara ve sektöre yeni giren meslektaşlarımıza ISO yönetim sistemleri kapsamında baş denetçilik eğitimi ve belgelendirme hizmeti veriyoruz. Öncelikle hangi standarttan eğitim talep ediliyorsa ilgili eğitim tarihlerini paylaşırız. Tarihsel anlamda uygun olan adayların eğitim kaydını alarak eğitime dahil ederiz. Eğitime %80 katılım gösteren ve sınavdan geçen adayların baş denetçi sertifikasını hazırlar teslim ederiz.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!