11
Ara

CE Belge Fiyatı

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

CE belge fiyatı içerikli bu bloğumuzda CE belgesi ile ilgili süreçleri anlatırken, CE belgesi fiyatı, CE belge ödemesi ne kadar, CE belgesinin asgari gereklilikleri nelerdir, onaylanmış kuruluş nedir ve danışanlarımızdan CE belgesi ile ilgili merak ettiklerini bu blok içinde anlatmaya çalışacağız.

 

Bu blog içeriği daha çok CE belge fiyatları ile bağlantılı olacaktır. CE belgelendirme süreçleri, CE belgesi veren kuruluşlar, CE belgesi teknik dosya veya süreçler ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

https://demirkanat.com.tr/ce-belgesi-danismanligi.html

 

https://demirkanat.com.tr/ankara-ce-ve-iso-belgesi.html

 

https://demirkanat.com.tr/ce-belgelendirme

 

Öncelikle CE belgesi Nedir? Bundan kısaca bahsedelim.

Dünyada ihraç edilen her üründe CE işareti görürüz. Ülkemizde de elektronik, çocuk oyuncakları, makineler, medikal cihazlar, yapı malzemeleri gibi ürünlerin üzerinde mutlaka denk gelmişsinizdir. Bu işaret satılan ürünlerin minimum güvenlik, sağlık ve çevre anlamında asgari kriterlere uygun olduğunu denetlendiğini ifade etmektedir. Daha önce hiç CE işareti görmedim diyenlere aslında mutfakta kullandığınız blender, cebinizdeki telefon yada evinizdeki internet modemin üzerindeki etiketleri incelediğinizde mutlaka göreceksinizdir. Evet işte bu örnek verdiğimiz ürünler, üzerinde CE işareti olan ürünler yönetmelik ve standartlara uygun üretildiğini beyan etmektedir.

CE belgesine sahip olan ürünler tüm dünya ülkelerinde serbest dolaşım hakkı kazanmaktadır. Bir nevi CE belgesi ürünlerinizin pasaportudur. Ürettiğiniz ülke dışına satışını yapabilmeniz için alınması gerekmektedir.

 

CE Belgesi fiyatı nedir?

Bu sorunun cevabını belirleyen bazı başlıklar bulunmaktadır. Mesela elektrik, elektronik sektöründe kullanılacak ürün ile makine ekipman yönetmeliğine tabi bir ürün ücretleri ciddi farklılıklar gösterebilmektedir. Veya basınçlı ekipmana giren üretimlerin rakamları da farklılık göstermektedir. Biz CE belge fiyatı verirken sizden ürüne yönelik talep edeceğimiz bazı başlıklar olacaktır. Bunlar nedir gelin biraz bunları açıklayalım;

Öncelikle ürünün bağlı bulunduğu yönetmeliği belirleyebilmek için ürün adı, tanımı, seri kodu ile kapsamlı olmayacak şekilde çalışma prensibini tespit etmeye çalışırız,

Daha sonra ürünün ilgili standartlarına göre yapılacak test ve test yöntemlerini belirleriz dolayısı ile test maliyetlerini ortaya çıkarmış oluruz,

Bu aşamadan sonra danışanlarımıza akreditasyon seçeneklerini sunarak, belge çalışması yapılacak akreditasyon için aksiyon alırız, bu konuda fiyatı etkileyen faktörlerden birisidir,

Testlerin yapılacağı laboratuvar bulunduğunuz şehir dışındaysa fiyatı etkileyen faktör olarak karşımıza çıkmaktadır,

Ürün kapasitesi, hacmi gibi faktörler tüm sürecin CE maliyetini etkilemektedir,

Tüm bu bilgilendirmeleri yaptıktan sonra net olmamak şartıyla CE belge fiyatı sorarsanız, çalışma yaptığımız firmalar içerisinde ürün gurubu, yönetmelik ve test süreçlerine göre ikibin beşyüz türk lirasına CE belgesine sahip olan kuruluşlarda bulunmakta, daha riskli ürünler, basınçlı ekipmanlar v.b için yirmi bin türk lirasına CE belgesine sahip olan işletmeler bulunmaktadır. Yukarıda belirtiğimiz tüm dış faktörler CE belge fiyatını etkileyen hususlardır. Belirtmekte fayda var ki alınan akreditasyon seçeneğine göre bazı ürünler yurdışı kaynaklı CE belgesi çalışılacağından farklı para birimleri ile çalışma sağlanabilecektir.

 

Demirkanat Mühendislik olarak biz ne yapıyoruz?

Demirkanat Mühendislik olarak 7 yılı aşkın süredir, işletmelere CE belgesi, CE teknik dosya hazırlama, CE belgesi testlerini yapılması, CE belgesi için ürünün ilgili yönetmelik ve standartlarının tespit edilmesi alanlarında hizmet veriyoruz. Örnek sertifika, referanslarımız, detaylı bilgi veya hizmet teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yaptığımız tüm çalışmalar ürününüzün bağlı olduğu yönetmelik ve standartlara göre yapılmaktadır.