27
Şub

CE Belgesi Nasıl Alınır? İzmir

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

İzmir de üretim yapan şirketlere özel hazırladığımız kampanya ile İzmir yerleş keli firmalara %20 indirim uyguluyoruz. Özellikle demir çelik, petro kimya, otomotiv, çimento, tarım makineleri, seramik sanayi, tekstil, konfeksiyon üretiminde iç ve dış piyasaya liderlik yapan İzmir organize sanayi bölgesi yakından takip ettiğimiz ve sertifikalandırma yaptığımız iller arasında yer almaktadır.

İzmir ilinde bulunan işletmelerin makine sektöründe ağırlıklı olması sebebiyle 2006/42/AT makine emniyet yönetmeliği başta olmak üzere CE belgesi ile ilgili taleplerini karşılıyoruz.

Üreticilerin CE belgesi alabilmesi için test, teknik dosya hazırlanması, CE etiketinin yönetmeliğe göre hazırlanması, uygunluk beyanının hazırlanması gibi konularda hizmeti veriyoruz.

CE belgesi ürünlerinizin Avrupa pazarında serbest dolaşabilmesi için alınması zorunlu bir belgedir. Bir nevi ürününüzün uluslararası dolaşımı için pasaport görevi görmektedir.

Ürününüze CE işreti iliştirebilmek için, ürüne yönelik teknik dosyanın oluşturulması ve belgelendirme faaliyetlerini tamamlanması gerekir.

Ce Belgesi veren Firmalar

Ülkemizde yetkilendirilmiş birçok belgelendirme kuruluşu bulunmaktadır,

Ce belgesi alacağınız firmayı sistemsel olarak doğrulayabileceğiniz en doğru adres https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/nando/index.cfm?fuseaction=country.notifiedbody&cou_id=792 şeklindedir.

Bu link Türkiye’deki yetkili kuruluşları içermektedir. Buradan ülke seçimi yaparak alternatif kuruluşlar doğrulanabilmektedir. 

Ürünüm için CE belgesi gerekli mi?

2006/42/AT makine emniyet yönetmeliğine göre kapsam dışı olan ekip ekipmanların CE belge zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu konuda tam bilgi verebilmemiz için ürününüzün teknik bilgilerine sahip olmamız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. 

CE belgesi kaç günde çıkar?

Ce belgelendirme süreci firmanın mevcut durumu ve teknik dosyanın olup olmaması, ürün testlerinin  mevcut olup olmamasına göre değişkenlik gösterebilmektedir. En doğru bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Demirkanat olarak biz ne yapıyoruz?

Demirkanat Mühendislik olarak biz ilk önce ürününüzün hangi yönetmelik kapsamına girdiğini tespit ederiz. Akabinde ilgili yönetmeliğe göre istenilen test standartlarını belirleriz, bu standartlara göre ürünün test süreçlerini organize eder ürününüzü test ederiz. Test edilen ürünler için teknik dosya hazırlarız. Ürünün üzerine yapıştıracağınız CE etiketini hazırlarız. Tüm bu süreçlerin sonunda ürününüzün ilgili yönetmelik ve standartlara uygun olduğunu beyan eden sertifikalandırma sürecini tamamlarız. Örnek sertifika veya daha detaylı bilgi için bizimle https://demirkanat.com.tr/iletisim linkinden iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!