01
Tem

COC Belgesi GANA-Certificate Of Conformity Belgesi

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

COC Belgesi GANA (Certificate Of Conformity) Belgesinin alınması için tüm Türkiye de hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu bloğumuzda Gana Cumhuriyeti’ne yapacağınız ihracatlar için talep edilen COC belgesi süreçlerini ve gözetim şartlarını anlatacağız. Bu blog sonunda COC belgesi nasıl alınır, COC belgesi nedir, COC belgesi için gerekli evraklar nelerdir, COC belge başvurusu, COC belgesi test raporları hakkın fikir sahibi olacaksınız.

Gana ya yapacağınız ihracat için ürünleri yüklemeden önce, FCL organizasyonu yapmadan dosyanızın açılmış olması, fiziki ürün gözetimi tamamlanmış olması gerekir.

COC Belgesi GANA (Certificate Of Conformity) Belgesi kaç günde çıkar?

Şirketinizden talep edeceğimiz gerekli dokümanların tam olması şartıyla 5-7 iş gününde belgelendirme süreci tamamlanmaktadır. Bazen ürün gurubu veya GTIP koduna göre belgelendirme süresini uzatan konular olabilmektedir. Süre ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

COC Belgesi GANA için ürünlerimizin test raporu yok yine de COC belgesi alabilir miyim?

COC Belgesi GANA (Certificate Of Conformity) Belgesini alabilmeniz için üretmiş yada satın almış olduğunuz malzemelerin test raporu olması gerekir. Test raporunuzun yoksa işlemlere öncelikle test yaparak başlanmaktadır. Demirkanat Mühendislik olarak bizlerden bu konuda da hizmet alabilirsiniz.

Bu durumda öncelikle ürünlerinizi TS EN ISO/IEC 17025’e göre test edip akabinde belgelendirme süreci ilerletilmektedir.

COC Belgesi GANA (Certificate Of Conformity) Belgesi için biz ne yapıyoruz?

Demirkanat Mühendislik olarak biz yedi yılı aşkın süredir işletmelerin Gana (Certificate Of Conformity) belgesini alabilmeleri için tüm Türkiye’de hizmet veriyoruz. Bize başvurduğunuz zaman sizden bazı dokümanlar talep ediyoruz. Gönderim yaptığınız ülke prosedürüne göre Proforma fatura, paket listesi, eğer gemi ile gidiyorsa konşimento, FDI veya uçak ile sevk ediliyorsan TIN numarası bunlardan bazılarıdır. Başvurunuz alındıktan sonra ürünleri fiziki olarak görmeye geliriz. Bu gözetim sırasında olması zorunlu ürün etiketlerinizin görülmesi gerekir. Etikette asgari yazılması gereken bilgiler mevcuttur. Bu etiket bilgilerinin olmaması gözetimin iptal edilmesine ve bir kez daha organizasyon yapılıp gözetim yapılmasına sebep olur.

  1. Gözetim yeni bir maliyet olarak yansıtılır. Biz bu süreçlerin tümünü yönetip dosya açılışı, etiket, gözetim gibi tüm operasyonlarda süreci takip ediyoruz.

Gana dışında COC belgesi gereken ülkeler aşağıdaki gibidir;

Fas – CoC (Certificate of Conformity)
Cezayir – CoC (Certificate of Conformity)
Irak – CoC (Certificate of Conformity)
Gabon – CoC (Certificate of Conformity)
Fildişi Sahilleri – CoC (Certificate of Conformity)
Kamerun – CoC (Certificate of Conformity)
Katar – CoC (Certificate of Conformity)
Kenya – PVoC Certificate
Kuveyt Kucas – Ter Certificate
Libya – CoC (Certificate of Conformity)
Nijerya – SONCAP Certificate
Suudi Arabistan – SASO Certificate
Tanzanya – PVoC Certificate
Gana – CoC(Certificate of Conformity)
Zanzibar – CoC (Certificate of Conformity)

Hizmet teklifi, daha detaylı bilgi ve ürün gurubunuza yönelik örnek sertifika için bizlere ulaşabilirsiniz.

Eğer sizde; COC belgesi nedir? COC açılımı nedir? COC nedir? COC belge örnek, coc belgesi Gana nasıl alınır? Certificate of conformity nedir? Certificate of conformity test raporu, COC belgesi kaç günde çıkar? COC belgesi fiyat? COC belgesi ücreti? COC belgesi nasıl alınır? Certificate of conformity nedir? Certificate of conformity, sorularına cevap arıysanız bize ulaşabilirsiniz.