25
Mar

COC Belgesi Hakkında Merak Edilenler

DemirKanat Plus+ Belgelendirme Hizmetleri

CERTIFICATE OF CONFORMITY Belgesi Nedir?

Ülkelerin aralarında anlaşmaları sebebiyle temin edilmesi gereken COC belgesi, ithalat ve ihracat süreçlerini koruyacak şekilde ticaret yapılmasına olanak sağlayan ve ürünlerinizin gümrükten geçmesini sağlayan şirketinize göre düzenlenmiş sertifikadır.

CERTIFICATE OF CONFORMITY Belgesi Bir Kereye Mahsus Mu Alınır?

Certificate Of Conformity sertifikası ihracat bazlı alınan belgedir. Belge üzerinde; belirteceğiniz ihracatın fiyatı, tonajı ve fatura bilgileri bulunmaktadır. Ürünleriniz gümrükten geçtikten sonra belge geçerliliğini yitirecektir.

Ürünlerim Birden Çok Araç İle Sevk Edilecek Ne Yapmalıyım?

Sevk edeceğiniz ürünü birden çok araç ile sevk edebilirsiniz. Belgelendirme sürecine başlarken bu konuyu İlgili uzman personelimize belirtebilirsiniz.

COC Belgesi Almadan Ürünlerimi Gönderirsem Ne Olur?

Belgenin alınmaması durumunda, eğer ürününüz GTIP koduna göre belge kapsamına giriyorsa ürününüz ihracat yapacağınız gümrükte kabul edilmeyecektir. Maddi zarara uğrayabilir, ihracatınızda yaşanan aksaklıklara bağlı olarak sektörde güvenilirliğinizi yitirebilirsiniz.

COC Belgesini Kaç Günde Alabilirim?

Her ülkenin Certificate Of Conformity belgelendirme süreci farklılık göstermektedir. Irak bölgesine göndereceğiniz ihracatın belgesi 5-7 iş günüde çıkarken, Sudi Arabistan veya Cezayir bölgelerine 15-20 gün sürebilmektedir.

COC Belgesini Üretici Firmamı Alır?

Certificate Of Conformity belgesini ihracatı yapacak firma yapar. Üretici yada satıcı taraf olmanız önem arz etmemektedir. Örneğin; Ürünü üreticiden alıp siz ihraç ediyorsanız belge siz ve müşterinizin bilgilerine göre düzenleriz.