22
Eyl

CoC Belgesi Kenya PVoC (Certificate Of Conformity) Belgesi

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

CoC Belgesi Kenya PVoC (Certificate Of Conformity) Belgesi için tüm Türkiye’de hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu bloğumuzda Kenya bölgesine yapacağınız sevkiyatlar için talep edilen CoC belgesi süreçlerinden bahsedeceğiz. Bu yazıyı okuduktan sonra CoC belgesi nasıl alınır, CoC belgesi nedir, Coc belgesi için gerekli evraklar, CoC belge başvurusu, Coc belgesi test raporları hakkın da genel bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

 

Öncelikle Certificate Of Conformity belgesi nedir? Bunla başlayalım.

Türkiye ve Kenya ülkeler arasında yaptıkları bir anlaşma sebebiyle iki ülke arasında birbirlerine ihracat yapılması sırasına PVoC belgesi alınması şartı getirmişlerdir.

Bu belgenin amacı ülkeler arası ihracat süreçlerini kontrol altına almak ve takip etmek içindir.

Ayrıca bu belge sadece Türkiye ve Kenya PVoC için değil birçok Ortadoğu ülkesi için istenmektedir. Diğer ülkeler için istenilen sertifikaları yazının devamında paylaşacağız.

 

Not; Certificate Of Conformity belgesi ihracat bazlı alınan bir belgedir. Yapacağınız ihracat bilgilerine göre bu belge düzenlenir. Ürünleriniz Kenya PVoC gümrüğünden geçtikten sonra belge geçerliliğini yitirmektedir. Belge 3 ay geçerlidir. 3 ay içinde ihracat gerçekleşmelidir.

 

CoC Belgesi Kenya PVoC (Certificate Of Conformity) belgesi kaç günde çıkar?

Sizden talep edeceğimiz gerekli dokümanların tam olması şartıyla 5-7 iş gününde çıkmaktadır. Bu konuda ürün gurubunuza göre değişkenlik gösterecek durumlar olabilir. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

CoC Belgesi Kenya PVoC için test raporu yok ne yapmalıyım?

CoC Belgesi Kenya (Certificate Of Conformity) Belgesi ni alabilmeniz için üretmiş olduğunuz ürünlerin test raporu olması gerekir. Fakat bize başvuru yapan işletmelerin %75 kadarında test raporu bulunmamaktadır. Bu kriz bir durum değildir sadece belgelendirme sürecini biraz uzatmaktadır. Demirkanat Mühendislik olarak ilgili standart ve yönetmeliklere göre test ve raporlama sürecini de yönetiyoruz. Ürününüzden bize göndereceğiniz numuneyi ilgili standart ve yönetmeliklere göre teste tabii tutuyoruz.

Ürün gurubunuz fark etmeksizin (Makine, metal, çelik konstrüksiyon, halı, plastik, otomotiv yedek parça, çimento, kimyasal ürünler) test raporlama ve CoC Belgesi Kenya PVoC için hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

 

Kenya PVoC Belgesi almazsam ne olur?

Belgesi Kenya PVoC (Certificate Of Conformity) belgesi her ürün gurubu için istenmez. Bizimle iletişime geçtiğinizde ilk önce GTIP kodunu bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Listemizden kontrol edeceğimiz GTIP koduna göre ürününüz belge kapsamına girmiyorsa sevinebilirsiniz belge almanıza gerek kalmayacaktır. Ürünlerinizi direk Kenya PVoC ’A gönderebilirsiniz.

Eğer listemizdeki kontrol sonucunda ürününüz GTIP koduna göre belge kapsamına giriyorsa ilgili Kenya PVoC (Certificate Of Conformity) belgelendirme süreci başlatmamız gerekecektir. Eğer belge kapsamına girip de CoC belgesini almazsanız ürünleriniz Türkiye gümrüğünde çıkar Kenya gümrüğünden içeri alınmaz. Tır parkında bekletilmez, müşterinize karşı güven kaybı gibi süreçlerle karşılaşabilirsiniz. Ürünlerin TIR üzerinde gözetimi yapılamayacağı için zor durumda kalabilirsiniz.

 

Kenya dışında hangi ihracat için (Certificate Of Conformity) belgesi almam gerekir?

Kenya’ya ihracat yapıyorsanız muhtemelen Kenya dışında başka ülkelere de sevkiyatlarınız olacaktır. Eğer aşağıdaki ülkelere de sevkiyatlarınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fas – CoC (Certificate of Conformity)
Cezayir – CoC (Certificate of Conformity)
Irak – CoC (Certificate of Conformity)
Gabon – CoC (Certificate of Conformity)
Fildişi Sahilleri – CoC (Certificate of Conformity)
Kamerun – CoC (Certificate of Conformity)
Katar – CoC (Certificate of Conformity)
Kenya – PVoC Certificate
Kuveyt Kucas – Ter Certificate
Libya – CoC (Certificate of Conformity)
Nijerya – SONCAP Certificate
Suudi Arabistan – SASO Certificate
Tanzanya – PVoC Certificate
Uganda – CoC(Certificate of Conformity)
Zanzibar – CoC (Certificate of Conformity)

 

Kenya PVoC (Certificate Of Conformity) belgesi için biz ne yaparız?

Demirkanat Mühendislik olarak biz 7 yılı aşkın süredir işletmelere Kenya PVoC belgesi kapsamında hizmet vermeye devam ediyoruz. Bize başvurduğunuz zaman sizden talep edeceğimiz dokümanları olacaktır. Proforma fatura, paket listesi, Konşimento, FDI bunlardan bazılarıdır. Akabinde dosyanızın açılması için aksiyon alırız. Dosyanız açıldıktan sonra ürünleri fiziki olarak görmeye geliriz. Bu gözetim sırasında olması zorunlu ürün etiketlerinizin görülmesi gerekir. Etikette asgari yazılması gereken bilgiler olmalıdır. Bu etiketin olmaması gözetimin iptal edilmesine ve bir kez daha organizasyon yapılıp gözetim yapılmasına sebep olur. 2. Gözetim yeni bir maliyet olarak yansıtılır. Biz bu süreçlerin tümünü yönetip dosya açılışı, etiket, gözetim gibi tüm operasyonlarda süreci takip ediyoruz.

Kenya PVoC belge fiyatı ne kadar?

Belgelendirme için sabit fiyat bulunmamakta olup, yapacağınız ihracat rakamına göre değişmektedir. Daha net bilgi için proforma faturanızı bizimle paylaşarak fiyat talep edebilirsiniz. Sol alt köşede bulunan iletişim butonundan whatsapp’dan paylaşımda bulunabilirsiniz.

 

Örnek PVoC belgesi görebilir miyim?

7 yılı aşkın süredir yüzlere firmaya Kenya PVoC (Certificate Of Conformity) belge hizmeti verdik. Hizmetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Belgelendirme, test raporu ve diğer tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. Çalışma yaptığımız zaman işin sonunda size aşağıdaki gibi bir belge ulaşacak olup belge fiziki olarak gelmeyecektir. Size Kenya PVoC (Certificate Of Conformity) belgesini whatsapp’dan göndereceğiz sizde sertifikayı tır şoförünüze ilettikten sonra gümrükteki kontroller sonrasında hiçbir sorun çıkmadan müşteri adresine doğru devam edebilecektir.

 

Eğer sizde; Coc belgesi nedir? Coc açılımı nedir? Coc nedir? Coc belgesi örnek, coc belgesi Kenya PVoC nasıl alınır? Certificate of conformity nedir? Certificate of conformity test raporu? Coc belgesi kaç günde çıkar? Coc belgesi fiyat? Coc belgesi ücreti? Coc belgesi nasıl alınır? İhracat uygunluk belgesi nedir? Ürün uygunluk belgesi nasıl alınır? Certificate of conformity, coc belgesi nasıl alınır sorularına cevap arıysanız bize ulaşabilirsiniz.