18
Nis

FMVSS 121 Standardı Belgelendirme Hizmeti

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

FMVSS 121 Standardı belgelendirme hizmeti başlıklı bu bloğumuzda FMVSS 121 belgesini alabilmeniz için ürüne yönelik yapılacak testler, dokümantasyon, fiziki şartlar ve ürün etiketine yönelik uygulanması gerekli çalışmalardan bahsedeceğiz.

Bu bloğu okuduktan sonra aşağıdaki sorunlara cevap bulmuş olacaksınız;

FMVSS 121 nedir?

FMVSS 121 Belgesi zorunlu alınması gereken belge midir?

FMVSS 121 Belgesini hangi sektördeki işletmeler alır?

FMVSS 121 standardının içeriği nedir?

Zorunlu testler nelerdir?

FMVSS 121 Nedir? Öncelikle bunu tanımlayalım,

Bu standardın amacı havalı fren sistemine üretim yapan firmaların gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını ve ürünün FMVSS 121’e göre uygunluğunun belgelendirilmesidir temeline dayanmaktadır.

FMVSS 121 standardı araç güveliğini temel alan bir standarttır.

FMVSS 121 sertifikasını kimler alır?

Ülkemizde FMVSS 121 belgesini alan firmalar genellikle yurtdışına ihracat yapan hava tankı üreticileri, otomotiv yedek parça üreticileri, havalı fren sistemleriyle donatılmış araçlardaki fren sistemleri üreticileri ilk sıraları almaktadır.

Tarafımızca belgelendirme sağladığımız sektörler; havacılık, otomobil, otobüs, kamyon, arazı araçları, deniz ve demiryolu araçları gibi alanlarda üretim yapan, bu sektörlere hizmet veren işletmeler ve bu işletmelere yedek parça üreten alt üreticiler temin etmektedir.

DEMİRKANAT Mühendislik olarak yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren üreticilere FMVSS 121 standardı kapsamında test ve belgelendirme hizmet sağlıyoruz.

FMVSS 121 Belgesi kaç yıl geçerlidir?

FMVSS 121 belgesi bir yıl geçerli olup her yıl ürüne yönelik testlere bağlı olarak yenilenmektedir. Test sonuçlarının ilgili standartlara uygun olması ve gerekli dokümantasyon sisteminin sürdürülebilir olması durumunda yenilenir. 

FMVSS 121 Belgesi nasıl alınır?

FMVSS 121 belgesi için üretimin yapıldığı fiziki şartlar önem arz etmektedir. Fiziki şartların oluşmasıyla standarda yönelik dokümante bilgilerin tamamlanması ve sürdürülebilir olması beklenir. DEMİRKANAT Mühendislik olarak yedi yılı aşkın süredir işletmelere FMVSS 121 belgesinin alınabilmesi için hizmet vermeye devam ediyoruz. Belgelendirme süreci denetimin planlanmasıyla başlar, ilgili ürünün test raporları ve diğer sistem dokümanlarının incelenmesiyle devam eder. Varsa eksikliklerin giderilmesi, yoksa belgenin hazırlanmasıyla süreç tamamlanır.

DEMİRKANAT Mühendislik olarak işlemlere nasıl başlarız?

DEMİRKANAT Mühendislik olarak yedi yılı aşkın süredir işletmelerin FMVSS 121 belgesine sahip olmaları için test, dokümantasyon, denetim ve belgelendirme süreçlerinde hizmet vermeye devam ediyoruz. Biz ilk önce ürünlerinize yönelik testlerin yapılmasını organize ederiz, ürünleriniz test edilirken gerekli dokümantasyonları inceleriz, tüm bu süreçler tamamlandıktan sonra denetim organize eder FMVSS 121 belgesini alana kadarki tüm süreci yönetiriz. Örnek belge veya hizmet teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yaptığımız tüm çalışmalar ürününüzün bağlı olduğu yönetmelik ve standartlara göre yapılmaktadır.