12
Mar

IATF 16949 Belge başvurusu

Demirkanat Belgelendirme Hizmetleri

IATF 16949 Belge başvurusu başlıklı bu bloğumuzda belgeyi alabilmeniz için gerekli şartları anlatırken, şirketinizdeki fiziki gereklilikleri ve dokümantasyon uygulamalarına da yer vereceğiz.

Otomotiv yönetim sistemi olan IATF 16949:2016 belgesi otomotiv, otomotiv yedek parça, otomotiv montaj yada servis hizmeti veren işletmeleri ilgilendirmektedir.

Standart ortalama 5 yılda bir yenilenir. En son revize edilen standart 2016 yılında yayınlanmıştır.

Standart müşteri beklentilerinin tespiti, çalışanların IATF 16949 yönetim sistemine katılımı, müşteri memnuniyeti, iyileştirme ve kalite hedeflerinin yaygınlaşması gibi başlıklara dayanmaktadır.

Demirkanat Mühendislik olarak biz 7 yılı aşkın süredir işletmelere IATF 16949 belgesi için hizmet vermeye devam ediyoruz. İlk önce şirketinizin mevcut kapasitesini ve durumunu tespit edip, asgari gereklilikleri ortaya çıkartıyoruz. Dokümantasyon olarak IATF 16949:2016 yönetim sistemini firmanıza uygun kurup, ilgili personellere eğitim veriyoruz. Tüm bu süreçler tamamlandıktan sonra belgelendirme denetimi organize edip denetim icra ediyoruz. Belgeniz çıkana kadarki tüm süreci yönetiyoruz. Örnek sertifika ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.