17
Eyl

ISO Belgesi Nasıl Alınır?

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

ISO belgesi nasıl alınır başlıklı bu bloğumuzda ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 13485, ISO 27001, ISO 22000, ISO 16949, ISO 50001, ISO 10002 gibi yöntemi sistemleri kapsamında Türkak, Eqras, Dakks, Ias, akreditasyona sahip belgelerin nasıl alınacağını tanımlıyoruz.

Yukarıda belirttiğimiz ISO standartlarının alınması için ilgili standarda göre yönetim sisteminizi kurmanız, işletmeniz, uygulamanız ve bu çalışmalarınızı 3. Taraf denetim ve akreditasyona sahip kalite firmasına onaylatmanız gerekir. Bu çalışmaların toplamında işletmenizi gerekli şartları sağlamasıyla ISO sertifikasına sahip olursunuz. İhaleler, şartnameler ve sözleşmeler gereği danışanlarımızın en aktif talebi ISO 9001 belgesidir. Iso sertifikası nedir? Iso nasıl alınır? Iso şartları nelerdir? Iso ücereti nekadar? Iso belgesi Ankara, gibi sorularınız için daha detaylı yazılmış bloğumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://demirkanat.com.tr/iso-9001-belgesi-ankara.html

 

ISO belgesini alabilmeniz için;

İlk önce ihtiyacın oluştuğunu belirlersiniz, bu genellikle müşteriniz yada katılacağınız ihaleniz için istenilen bir ISO belgesidir. Sektörünüze göre ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 13485, ISO 27001, ISO 22000, ISO 16949, ISO 50001, ISO 10002 hatta bazen bunlardan birkaçını birden almanız gerekebilir.

İlgili standardı belirledikten sonra bu standarda göre sistem, dokümantasyon hazırlanır,

Daha sonra bu sisteme göre uygulama yapıp kanıt dokümanlarınızı ortaya çıkartırsınız,

Tüm bu aşamalardan sonra yetkili kuruluşlara başvuru yaparak denetim yapılmasını istersiniz,

Denetim sonucu olumlu olarak tanımlanırsa ISO sertifikasına sahip olurunuz,

Şirket resmi evraklarınız ile iso 9001 başvurusu yapabilirsiniz.

Vergi levhası, ima sirküsü, kuruluş gazetesi, faaliyet belgesi işlemlere başlamak için yeterli olacaktır.

ISO belgesinin işletmenize, firmanıza, kuruluşunuza faydası;

ISO sertifikası alarak iç piyasa ve yurtdışında etkinliğiniz artar,

Rakiplere karşı avantaj sağlanır,

Standardın gereklilikleri işletmede uygulanırsa kurumsallaşma başlar,

ISO belgesi uygulamaları ve kanıt dokümanlar ile üst seviye müşteriler ile kalite prosesleri için aynı dilden konuşma başlar,

İş verdiğiniz tedarikçileriniz ile kontrol mekanizması oluşur,

Tüm dünyada iş yapma potansiyeliniz olur,

 

Biz neler yaparız?

ISO belgesi nasıl alınır bloğumuzun sonunda belirtmek isteriz ki biz Demirkanat Mühendislik olarak 7 yılı aşkın piyasa ve saha tecrübemizle ISO yönetim sisteminin kurulması, uygulanması ve işletilebilmesi kapsamında şirketlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bünyemizde bulunan ISO baş denetçileri ile işletmenizin mevcut durumunu ortaya çıkartıp gerek dokümantasyon anlamında, gerekse de uygulama anlamında ISO standardının kriterlerini yerine getirip, ilgili personellere temel bilgilendirme eğitimi veriyoruz. Tüm bu süreçlerin sonunda belgelendirme sürecini başlatarak işletmenizin ISO belgesine sahip olana kadarki tüm süreçleri yönetiyoruz.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!