22
Tem

Son Belgesi Nijerya (Standarts Organisation of Nigeria)

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

Son Belgesi Nijerya (Standarts organisation of Nigeria) Belgesinin alınması için tüm Türkiye de hizmet sağlıyoruz. Bu bloğumuzda Nijerya’ya yapacağınız ihracatlar için talep edilen SON belgesin süreçlerini ve gözetim şartlarını anlatacağız. Bu blog sonunda SON belgesi nasıl alınır, SON belgesi nedir, SON belgesi için gerekli evraklar nelerdir, SON belge başvurusu, SON belgesi test raporları hakkın fikir sahibi olacaksınız.

Nijerya ya yapacağınız ihracat için ürünleri yüklemeden önce, FCL organizasyonu yapmadan dosyanızın açılmış olması, fiziki ürün gözetimi tamamlanmış olması beklenmektedir.

SON Belgesi NİJERYA (Standarts organisation of Nigeria) Belgesi kaç günde çıkar?

Şirketinizden talep edeceğimiz gerekli dokümanların tam olması şartıyla 8-10 iş gününde belgelendirme süreci tamamlanmaktadır. Bazen ürün gurubu veya GTIP koduna göre belgelendirme süresini uzatan ihtimaller olabilmektedir. Süre ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SON Belgesi NİJERYA için ürünlerimizin test raporu yok yine de SON belgesi alabilir miyim?

SON Belgesi Nijerya (Standarts organisation of Nigeria) Belgesini alabilmeniz için üretmiş yada satın almış olduğunuz malzemelerin test raporu olması gerekir. Test raporunuzun yoksa işlemlere öncelikle test yaparak başlanmaktadır. Demirkanat Mühendislik olarak bizlerden bu konuda da hizmet alabilirsiniz.

Bu durumda öncelikle ürünlerinizi TS EN ISO/IEC 17025’e göre test edip akabinde belgelendirme süreci deva mettirilmektedir.

SON Belgesi NİJERYA (Standarts organisation of Nigeria) Belgesi için biz ne yapıyoruz?

Demirkanat Mühendislik olarak biz yedi yılı aşkın süredir işletmelerin (Standarts organisation of Nigeria) belgesini alabilmeleri için tüm Türkiye’de hizmet veriyoruz. Bize başvurduğunuz zaman sizden belirli dokümanlar talep ediyoruz. Gönderim yaptığınız ülke prosedürüne göre Proforma fatura, paket listesi, eğer gemi ile gidiyorsa konşimento, FDI veya uçak ile sevk ediliyorsan TIN numarası bunlardan bazılarıdır. Başvurunuz alındıktan sonra ürünleri fiziki olarak görmeye geliriz. Bu gözetim sırasında olması zorunlu ürün etiketlerinizin görülmesi gerekir. Etikette asgari yazılması gereken bilgiler mevcuttur. Bu etiket bilgilerinin olmaması gözetimin iptal edilmesine ve bir kez daha organizasyon yapılıp gözetim yapılmasına sebep olur.

  1. Gözetim yeni bir maliyet olarak yansıtılır. Biz bu süreçlerin tümünü yönetip dosya açılışı, etiket, gözetim gibi tüm operasyonlarda süreci takip ediyoruz.

Nijerya dışında SON belgesi gereken ülkeler aşağıdaki gibidir;

Irak – CoC (Certificate of Conformity)
Cezayir – CoC (Certificate of Conformity)
Fas – CoC (Certificate of Conformity)
Gabon – CoC (Certificate of Conformity)
Fidişi Sahilleri – CoC (Certificate of Conformity)
Kamerun – CoC (Certificate of Conformity)
Katar – CoC (Certificate of Conformity)
Kenya – PVoC Certificate
Kuveyt Kucas – Ter Certificate
Libya – CoC (Certificate of Conformity)
Nijerya – SONCAP Certificate
Suudi Arabistan – SASO Certificate
Tanzanya – PVoC Certificate
Uganda – CoC(Certificate of Conformity)
Zanzibar – CoC (Certificate of Conformity)

Hizmet teklifi, daha detaylı bilgi ve ürün gurubunuza yönelik örnek sertifika için bizlere ulaşabilirsiniz.

Eğer sizde; SON belgesi nedir? SON açılımı nedir? SON nedir? SON belge örnek, SON belgesi Nijerya nasıl alınır? Standarts organisation of Nigeria nedir? Standarts organisation of Nigeria test raporu, SON belgesi kaç günde çıkar? SON belgesi fiyat? SON belgesi ücreti? SON belgesi nasıl alınır? Standarts organisation of Nigeria nedir? Standarts organisation of Nigeria, sorularına cevap arıyorsanız bize ulaşabilirsiniz.