03
Haz

Vinç Periyodik Kontrol Ankara

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

Üretim veya hizmet faaliyetlerini sürdüren şirketlerin kullandığı ekipmanlar için periyodik kontrol yapması gerekmektedir. Kaldırma ekipmanlarının kontrolü, basınçlı kap ve kazanların kontrolü, elektrik ve topraklama ölçüm hizmeti vermeye devam ediyoruz. Periyodik kontroller piyasada genellikle periyodik test, periyodik muayene, periyodik ölçüm şeklinde de bilinmektedir.

 

Vinç Periyodik kontrol nedir?

TÜRKAK’tan akredite kuruluşlarca yapılabilen, ekipmanın cinsine göre belirlenmiş sürelerde ürünün test edilmesi durumudur. Tavan vincinde halat uzunluğu, halat çapı, kalıcı uzama farkı, zincir uzunluğu, zincir iç çapı, günlük çalışma saati, gibi başlıklar değerlendirilmektedir,

 

Vinç Periyodik kontrol çalışmasında neler kontrol edilir?

Vincin halat özellikleri, zincir özellikleri, kanca özellikleri ve gözle muayene yapılmaktadır. Tüm bu süreçlerden sonra dinamik test ve test yükü ile gerekli kontroller sağlanır.

 

Vinç Periyodik kontrol hangi standartlara göre yapılır,

Tarafımızca yapılan kontroller 25 Nisan 2013 tarihli ve 28628 sayılı RESMİ GAZETE ‘de yayımlanan “İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ” çerçevesinde TS 10116, TS ISO 9927-1, TS 4309, TS 2340, TS ISO 14518 standartlarının ilgili maddelerine göre kontrol dilmektedir.

 

Vinç Periyodik kaç günde yapılır,  

Temel olarak periyodik kontrol hizmetlerinin süresi firmanın kapasitesi, ekipman sayısı, firmanın bulunduğu şehir ve lokasyon sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi için teknik uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

 

Vinç periyodik kontrolden önce nelere dikkat etmeliyiz?

Çalışma yaptığımız firmaların başvuruları alındıktan sonra, denetim öncesi aşağıdaki başlıkların gözden geçirilmesinde fayda bulunmaktadır,

Çelik halatın aşınma durumu,

Kanca emniyet mandalı,

Siwic kontrolü,

Elektrik tesisat kontrolü,

Tambur durumu,

Fren fonksiyonlarının kontrolü,

 

Demirkanat Mühendislik olarak işlemlere nasıl başlarız?

Vinç Periyodik muayene sürecine başlarken öncelikle kontrolü yapılacak ekipmanları tespit ederiz.

Tespit edilen ekipman için kontrol günü belirleriz,

Planlanan gün ve saate yetkili personellerimiz işletmede hazır bulunur,

Periyodik ölçüm kriterlerine göre gerekli testler ekipmanlara uygulanır,

Kritere uymayan ekipmanlar için revizyon bildirimi yapılır,

Standart kriterine göre uygun olan ekipmanlar için TÜRKAK dan akredite rapor düzenlenir,

Demirkanat Mühendislik olarak yedi yılı aşkın süredir, periyodik kontrol alanlarında hizmet vermeye devam ediyoruz.

Tüm Türkiye başta olmak üzere Ankara’da bulunan Ostim, Başkent OSB, Sincan OSB, Kazan, Keresteciler Sanayi, Malıköy OSB’deki işletmelerin gerek ihracat gerekse iç piyasada ülkemize ciddi katkılar sağladığının bilincindeyiz. Şirketlerin bu denli katkılarına kayıtsız kalmıyor periyodik kontrol ve raporlama süreçlerinde işletmelere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Ankara’dan bizlere ulaşan şirketlere özel periyodik kontrol ihtiyaçlarında ekonominin gerektirdiği bakış açısını da dikkate alarak %15 indirim uyguluyoruz.

Yaptığımız tüm çalışmalar ekipmanınızın bağlı olduğu yönetmelik ve standartlara göre yapılmaktadır.