20
Tem

CoC Belgesi Mozambik (Certificate Of Conformity) Belgesi

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

COC Belgesi Mozambik (Certificate Of Conformity) sertifikasının alınması için şirketlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu bloğumuzun içeriği Mozambik’e yapacağınız sevkiyatlar için talep edilen COC belgesi süreçlerinden bahsedeceğiz. Bu bloğun devamını okuduktan sonra COC belgesi nasıl alınır, COC belgesi nedir, COC belgesi için gerekli evraklar nelerdir, COC belgesini kim verir, COC belgesi açılımı, COC belgesi almazsak ne olur gibi sorulara cevap bulmuş olacaksınız.

Türkiye ve Mozambik ülkelerarası anlaşma sebebiyle iki ülke arasında ihracat yapılması durumunda şirketlerden Certificate Of Conformity belgesinin alınması şartı getirmişlerdir.

Ayrıca bu belge sadece Türkiye ve Mozambik için değil birden çok Asya ve Ortadoğu ülkesi için talep edilebilmektedir.

Mozambik dışında aşağıdaki ülkelere ’de ihracat yapıyorsanız COC sertifikasına ihtiyacınız olabilir;

Irak Fildişi Sahili Kuveyt
Libya Fas Mozambik
Cezayir Kenya Zanzibar
Katar Botsvana Kamerun
Tanzanya Etiyopya Gabon
Uganda Mısır Nijerya
Ekvator Suudi Arabistan Kuveyt Kucas

Mozambik’e yapacağınız ihracat için ürünler yüklemeden önce FCL veya LCL konteyner organizasyonu yapmadan dosyanızın açılmış olması gerekir. FCL veya LCL yüklemesi gözetim eşliğinde yapılır. Yüklemesi yapılan ürünler için gözetim organizasyonu yapılamamaktadır.

COC Belgesi Mozambik (Certificate Of Conformity) belgesi kaç günde çıkar?

İşletmenizden talep edeceğimiz gerekli dokümanların tamamının ulaştırılması durumunda 5-7 iş gününde çıkmaktadır. Bu konuda ürün gurubunuza göre değişkenlik gösterecek farklılıklar olabilir. Daha detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

COC Belgesi Mozambik için test raporu olmazsa ne olur?

COC Belgesi Mozambik (Certificate Of Conformity) Belgesini alabilmeniz için üretmiş olduğunuz ürünlerin test raporu olması gerekir. Test raporunuzun olmaması durumunda işlemlere öncelikle test ile başlanmaktadır. Test sonuçlarının çıkması ile belgelendirme süreci ilerletilmektedir. Test raporu işletmelerin kendi bünyelerinde yaptığı son kontrol raporu kabul edilmemektedir. 

Mozambik (Certificate Of Conformity) belgesi için biz ne yaparız?

Demirkanat Mühendislik olarak biz on yılı aşkın süredir şirketlere (Certificate Of Conformity) belgesinin alınması kapsamında hizmet veriyoruz. Bize başvurduğunuz zaman sizden talep edeceğimiz dokümanları olacaktır. Proforma fatura, paket listesi, konşimento, FDI bunlardan bazılarıdır. İhracat yaptığınız ülkelere göre bu bililer değişkenlik göstermektedir. Akabinde dosyanızın açılması için gerekli çalışmaları başlatırız. Dosyanız açıldıktan sonra ürünleri fiziki olarak görmeye geliriz. Bu gözetim sırasında olması zorunlu ürün etiketlerinizin görülmesi gerekir. Etikette zorunlu yazılması gereken bilgiler olmalıdır. Bu etiketin olmaması gözetimin iptal edilmesine ve bir kez daha organizasyon yapılıp gözetim yapılmasına sebep olur. 2. Gözetim yeni bir maliyet olarak yansıtılır. Biz bu süreçlerin tümünü yönetip dosya açılışı, etiket, gözetim gibi tüm operasyonlarda süreci takip ediyoruz.

Hizmet teklifi, daha detaylı bilgi ve ürün gurubunuza yönelik örnek sertifika için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!