06
Mar

FDA Belgesi Hakkında – Medikal Ürün – ABD İhracat

DemirKanat Plus+ Belgelendirme Hizmetleri

FDA BELGESİ NEDİR? 

“Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi” şeklinde bilinen ( U.S. Food and Drung Administration) FDA belgesi ABD’ ye pazarlanan yabancı gıda, ilaç ve medikal firmaları için temin edilmesi gereken bir belgedir. ABD pazarında bilinen ve ürünlerinizi pazarlarken firmanızı rakiplerinize göre bir adım önde tutan belgedir.

FDA kaydı olmayan firmalar kapsamında sevk edilen ürünlerin ABD’ye girmesine izin verilmeyecek olup ürünlerin alıkonulması söz konusu olabilmektedir.

Çalışmalarınız kapsamında aşağıdaki ürünlere yönelik üretimleriniz varsa FDA belgesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz,

“Maske, Tulum, Önlük, Siperlik, Tıbbi Cihaz, Kozmetik Ürünleri, Radyasyon Yayan Elektronik Ürünler, Gıdalar“

Demirkanat olarak ilgili ihracat ülkesine bağlı olarak ürünlerinize yönelik kriterleri ve gerekli prosedürleri yerine getiriyoruz. Tarafımıza yapacağınız başvuru ile belgelendirme sürecini yönetiyoruz. Bu hizmetin süresi 8-10 iş günüdür.

Sizden talep edeceğimiz dokümanlar ile aksiyon alıyoruz. Akabinde teknik uzaman ekibimiz tarafından inceleme süreci tamamlandıktan sonra FDA sürecini tamamlıyoruz.

FDA belgelendirme hizmetini tamamlamış olduğumuz firmalar ürünlerini ABD’ye ihraç etme fırsatı bulmuştur.

Demirkanat mühendislik olarak ekonominin gerektirdiği bakış açısı ve süreçleri de dikkate alarak belgelendirme faaliyetlerini sürdürmekteyiz.